سرویس ویدئو کنفرانس بدون تجهیزات – شوکا

ویدئو کنفرانس بدون تجهیزات شوکا

در چند سال اخیر استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس در کشورمان رونق گرفته است، این فناوری سالهاست که در کسب و کارهای کوچک و سازمای های بزرگ دنیا استفاده میشود.

فناوری ویدئو کنفرانس از چندین حیث مورد تایید مدیران رده های مختلف میباشد، مدیران منابع انسانی، مدیران مالی و … هر کدام به دلایل خاصی این فناوری را مورد تایید خود قرار میدهند.

استفاده از خدمات کنفرانس ویدئویی به افزایش بهره وری جلسات کمک میکند، برگزاری جلسات به صورت مجازی به مدیریت بهتر جلسات کمک میکند و منجر میشود که افراد بدون محدودیت فیزیکی در هر زمان در جلسات حاضر شوند. به لطف فناوری ویدئو کنفرانس برگزاری جلسات منوط به حضور اشخاص در شهر یا حتی کشور خاصی نیست. از جهت دیگر برگزاری جلسات نیاز به آماده سازی و برگزاری تشریفات و تجهیزات خاص ندارد.

 

ویدئو کنفرانس بدون تجهیزات

ویدئو کنفرانس بدون تجهیزات شوکا

برای بررسی بهتر با این سوال ادامه میدهیم: آیا ویدئو کنفرانس یک فناوری به صرفه است؟

جواب این سوال بستگی به این دارد که برای راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس چه روشی را انتخاب میکنید، مسلما این سیستم با مزایای مستقیم و غیر مستقیمی که در ارتباط با افزایش بهره وری دارد، دارای هزینه هایی نیز میباشد، اما استفاده از ویدئو کنفرانس میتواند بدون نیاز به تجهیزات نیز صورت گیرد که این مورد از مزایای استفاده از سرویس جلسات مجازی است که شوکا (شبکه ویدئو کنفرانس ایران) به مشتریان خود ارائه میکند. یعنی برای استفاده از خدمات این شرکت مشتریان نیازی به صرف هزینه جهت خرید تجهیزات خاص و گران قیمت ندارند.

شوکا با راه اندازی سیستم ویدئو کنفرانس بدون نیاز به تجهیزات، تنها هزینه استفاده از سرویس را دریافت میکند، در واقع در روش ارایه فناوری ویدئو کنفرانس توسط شوکا نیازی به استفاده و خرید تجهیزات وجود ندارد.

در سرویس جلسات سازمانی شوکا (Shooka Corporation Meeting Service) میتوانید جلسات مجازی را بدون محدودیت از نظر جغرافیایی و با امکانات معمول مثل (تلفن همراه، تبلت، لپتاپ و …) برگزار نمایید.

مهم نیست شما کجا هستید، هر کجا که باشید در دسترس مدیران، همکاران و مشتریان خود هستید.

 

مزایای استفاده از ویدئو کنفرانس

ویدئو کنفرانس بدون تجهیزات شوکا

اما فواید استفاده از ویدئو کنفرانس به همین جا ختم نمیشود و این موارد بخش کوچکی از مزایای استفاده از این تکنولوژی است.

استفاده از ویدئو کنفرانس در سالهای اخیر مورد استقبال شرکتهای معتبر داخلی قرار گرفته است، همانطور که مشخص است هماهنگی و ارتباطات در شرکتها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و طبق تحقیقات صورت گرفته تماس های تصویری بسیار تاثیر گذار تر از تماس های صوتی هستند. به طوری که بر اساس همین تحقیقات ثابت شده که میزان اثر بخشی جلسات مجازی نسبت به جلسات سنتی بسیار بیشتر است و افراد در این جلسات عملکرد بهتری را از خود نشان میدهند.

جا دارد قسمتی از مزایای استفاده از ویدئو کنفرانس را به صورت خلاصه مطرح کنیم:

 1. همانطور که قبلا اشاره شد یکی از برجسته ترین فواید برگزاری جلسات مجازی کاهش و کنترل هزینه ها است: از جمله هزینه رفت و آمد، هزینه های اقامت (در صورتیکه مشتری مورد نظر در شهری دیگر مستقر باشد)، هزینه ماموریت، هزینه پذیرایی و سایر هزینه هایی که میتوان با برگزاری جلسات مجازی به راحتی کنترل و مدیریت کرد.
 2. برگزاری جلسات به صورت ویدئو کنفرانس باعث افزایش بهره وری جلسات میشود، از آنجا که در اینگونه جلسات بدون از دست دادن زمان بلافاصله پس از وصل شدن افرادی که باید در جلسه حاضر باشند به اتاق مجازی، جلسه آغاز خواهد شد و افراد بدون آنکه نیاز باشد حتما در مکان خاصی حاضر شوند در جلسه حضور می یابند.
 3. علاوه بر جلسات کاری، استفاده از ویدئو کنفرانس برای آموزش مشتریان، انجام مصاحبه های کاری نیز کارساز و کارآمد است، در بسیاری از مواقع برگزاری مصاحبه کاری از نزدیک منجر به صرف زمان میشود اما با برگزاری مصاحبه های ویدئویی میتوان این موضوع را به راحتی کنترل کرد. چه بسا نتیجه حاصل از برگزاری مصاحبه های آنلاین ثمربخش تر از مصاحبه به روش سنتی باشد.
 4. تحقیقات نشان داده که تاثیر تماس ویدئویی بسیار بیشتر از تماس های صوتی و یا حتی حضور فیزیکی است. در بسیاری از موارد ثابت شده جلساتی که مدیران با کارمندان زیر دستشان به صورت ویدئو کنفرانس برگزار میکنند میزان بهره وری کارکنانشان بیشتر است و همچنین کارمندان در این جلسات مجازی با تسلط بیشتری حاضر میشوند.

 

عدم نیاز به سرور

برای استفاده از خدمات ویدئو کنفرانس شوکا نیاز به خرید و یا اجاره سرور نیست، بلکه بر اساس نیاز مشتریان میتوانند از خدمات سرویس ابری شوکا استفاده کنند.

 

امنیت

سرویس ویدئو کنفرانس شوکا دارای گواهی پدافند غیر عامل هست که همین امر موجب شده تا حفظ امنیت اطلاعات تضمین شود.

 

تضمین ارتباط با کیفیت

شوکا با ارائه نرم افزار قوی بستری مناسب در راستای حفظ امنیت اطلاعات را فراهم نموده است در ادامه به برخی از ویژگی های ویدئو کنفرانس شوکا میپردازیم.

 

دوستدار محیط زیست

برگزاری جلسات به صورت ویدئویی از بسیاری از هزینه های غیر ضروری جلوگیری میکند، هزینه هایی از قبیل هزینه رفت و آمد، هزینه سوخت، زمانی که برای رفت و آمد صرف میشود و از بهره وری نیروی انسانی میکاهد. هر کدام از این موارد خود منجر به عقب ماندگی های قابل توجه میشوند. به عبارتی میتوان گفت فناوری ویدئو کنفرانس جز فناوری های سازگار با محیط زیست است و به صورت غیر مستقیم روی بهبود بسیاری از مسائل و مسئولیتهای اجتماعی موثر است. کاهش استفاده از خودرو های شخصی یا سازمانی نه تنها منجر به کاهش هزینه های سوخت و استهلاک میشود بلکه به کاهش ترافیک و آلودگی محیط زیست هم کمک میکند.

 

مزایای سرویس ویدئو کنفرانس شوکا

 1. این سرویس قدرت گرفته از ابر شوکا است (حتی میتواند مستقل از ابر شوکا نیز مورد استفاده قرار گیرد)
 2. در صورت درخواست تجهیزات صوتی و تصویری به مشتریان ارائه میگردد. (الزام وجود ندارد.)
 3. سرویس جلسات مجازی با بیش از 150 شرکت کننده میتواند برگزار شود.
 4. در این سرویس میتوان فرد یا افرادی را به عنوان مدیر تعریف نمود تا مدیریت جلسات را به عهده داشته باشند و افراد را دعوت کنند.
 5. سرویس جلسات مجازی این امکان را فراهم می آورد تا افراد فایل ها، عکس و حتی دسکتاپ خود را با سایر اعضا در جلسه به اشتراک بگذارند.
 6. امکان ذخیره سازی جلسات برگزار شده، این امکان برای مدیران رده بالای شرکت بسیار کاربردی میباشد و میتوانند در زمان مناسب جلسات برگزار شده را مشاهده نمایند و از روند برگزاری جلسات مطلع شوند.
 7. در جلسات مجازی که با شوکا برگزار میشوند میتوان سیستم نظرسنجی و رای گیری راه اندازی نمود.

و چندین ویژگی کاربردی دیگر که اشاره به آنها در این مقاله نمی گنجد.

شوکا با کارشناسان حرفه ای آماده پاسخگویی و ارائه توضیحات بیشتر در رابطه با خدمات قابل ارائه خود می باشد.